9 Temmuz 2008 Çarşamba

Perfect Xp Sp3+vista Sp1 Multi Dvd Edition, Perfect Xp+Perfect Vista Sp1 1 Dvd'de+MultiBoot,Wpi,sata/raid...

PERFECT XP SP3+VISTA SP1 MULTI DVD EDITION

Gerçek boyutundan [ 800 x 600 ] 80% oranında küçültüldü - Tam boy görmek için tıklayınız


Vista üzerine gelen isteklere orijinal SP1 entegreli Vista Türkçe çıktıktan sonra daha fazla kulak tıkayamadım ve böyle bir sürüm yaptım. Yine Multiboot Dvd'dir. Yine birçok araç ile birlikte, multiboot ekranından seçimize göre ister Perfect Xp Sp3+ kurabilir, ister Vista Sp1 Ultimate Türkçe kurabilirsiniz. XP, orijinal Microsoft (msdn) sp3 entegrelir, sonradan entegre edilmiş versiyon değildir, aynı şekilde Vista da Microsoft (msdn) Sp1 entegreli Türkçe Ultimate versiyondur, en sağlıklı versiyonlardır. 1 dvd'ye sığması için WPI programlardan büyük boyutlu olan 6-7 tanesini sildim.(office 2007, windvd, powerdvd, dreamweaver cs3 gibi...fazla değil) WPI ekranı ister Vista kurun, ister Xp, kurulum bitiminin hemen ardından otomatik olarak yine gelmektedir. Bizzat kendi bilgisayarıma kurdum her ikisini de, sorunsuzdur.

*İçerisindeki Xp, Perfect XP Sp3+ Dvd Edition çalışmamdaki XP'nin aynısıdır, tüm bileşenleri ile tam güncel, katılımsız, sata/raid entegreli vs...:
http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=61409
*İçerisindeki Vista, Orijinal (msdn) Vista SP1 Ultimate Türkçe versiyondur. Vista versiyonunda bileşen silmeden boyutu biraz küçülttüm. Eksik bileşen yoktur, zaten bileşen silince update ettiğinizde silinen bileşenlerle ilgili güncelleştirme olduğunda sorun çıkardığı bilinmektedir, o yüzden pek ellemedim. Sadece doğal dil, işe yaramaz sesle komut sistemi vs silindi. Update edildiğinde sorun olmuyor bileşenler açısından da sorunsuz.. Windows üzerinden Elle kurulum/yükseltme yok yine sadece dvd'den boot ederek temiz kurulum yapabilirsiniz. Kim 500 milyar ister yarışması gibi habire soru soran Vista'nın UAC özelliği devredışı bırakıldı ve birkaç optimizasyon yapıldı. Kurulum sırasında serial sormaz direk geçer, kullanıcı adını vs siz belirlersiniz, kurulum tam otomatik değildir ancak daha az soru sorar. Kurulum sonrasında 30 günlük süre, Vista Activator ile kolayca tam sürüm yapılır, serial girmeye gerek yok zaten Vista'da.


Peki bu DVD sürümde neler var? Hemen Herşey var;

# Tabiki öncelikle Windows XP SP3 PROFESSINAL 32 BIT TÜRKÇE tabanı var. Orijinal(msdn) Microsoft Windows XP Sp3 kullanılmıştır, yani sp3 ayrıca entegre edilmemiştir. Sp3 taban üzerine sp3 sonrası güncelldeştirme paketi eklenmiş ve tüm Windows XP bileşenleri en güncel haline yükseltilmiştir.(hotfixler, directX 9, Media Player, IE 7 vs....) Önemli bileşen, servis çıkarma vs yapılmamıştır.(Çıkarılması gereken 2-3 gereksiz şey dışında, onlar bileşen bile sayılmaz) Sistemin orjinalliğini bozmadan Gerekli ayar ve optimizasyonlar yapılmıştır, ikonlar yenilenmiştir. Extra Orijinal temalar eklenmiştir. Yapılan işlemlerden hiçbiri ekstra yük getirmez, hafif bir XP'dir. VL sürüm XP Pro ve Orijinal serial ile hiçbir zaman update veya orijinallik sıkıntısı çekmezsiniz, aktivasyon da istemez. Kurulum tamamen otomatiktir, müdahele etmenize gerek yoktur, hızlı kurulur.(15-20 dk). Ardından otomatik gelen WPI ekranından programlarınızı seçersiniz, yükle dediğiniz an sırayla yükler ve bitiminde bilgisayar 30 saniye içinde reset atar ve kurulum tamamlanarak masaüstü gelir. Ekstra driver entegresi yoktur. Ama tabiki SATA/RAID driverları entegredir. Her türlü masaüstü ve laptop sisteme sorunsuz kurulması için.

# VISTA SP1 ULTIMATE 32 BIT TÜRKÇE Orijinal msdn SP1 Türkçe Ultimate Vista ile en sağlıklı Vista SP1 Türkçe sürümü. Kendinden Sp1 entegrelidir, sonradan entegre edilmemiştir. Bileşen silindiğinde updateler ile bozulmaya yol açtığı için önemli bileşenlere dokunulmadı, Lite versiyon değildir. Yine de biraz zayıflatıldı. Katılımsız kurulum değildir, serial girme, sözleşme ekranı gibi birkaç şey gerek olmadığı için atlatıldı, kurulumda daha az soru sorar. Vista activator ile kurulumdan sonra 30 günlük süre, kolayca tam sürüme çevrilebilir, düzgün çalışan vista crack de vereceğim.

#WPI(Seçmeli Program Kurulumu) var. İşletim sistemi otomatik olarak kurulduktan sonra yine otomatik olarak masaüstü gelmeden gelen ekran ile(İster Vista kurun ister Xp, bu ekran gelecektir) dev arşiv program listesinden kurmak istediğiniz programların yanındaki işareti seçerek yükle dediğiniz anda programlar sırayla otomatik olara kurulur ve 30 saniye içinde bilgisayar kendi kendine reset atar(öyle ayarlandı), kurulum tamamlanır ve masaüstü gelir. Tabi istediğiniz zaman dvd içerisindeki WPI klasöründeki wpi.hta'yı çift tıklarsanız yine Wpi çalışır istediğiniz bilgisayara zahmetsiz program kurulumu keyfi yaşayabilirsiniz. Kurulumdan sonra ekran çözünürlüğü 1024*768 olcak şekilde ayarlanmıştır. Bu çözünürlük Vga driver kurulmadığı için sağlanmadığında bazen Wpi penceresini aşağı indirerek diğer programları da görmek sorun olursa program kurmadan 'Çık' deyin. Çözünürlüğü yükselttikten sonra dvdrom/WPI klasörü içerisindeki Wpi.hta'yı çalıştırarak WPI ile programlarınızı daha rahat ekran çözünürlüğünde seçerek kurabilirsiniz.


#Multiboot (çoklu açılış menüsü) var. Bu menü ile isterseniz hemen XP veya Vista kurulumuna geçebilir veya aşağıda(veya yukarıdaki resim) görebileceğiniz gibi Cd'den taşınabilir Xp'yi[MiniXP] çalıştırabilir, Tnctr versiyon Hiren Boot(v9.4) Cd'yi açabilir, Ghost veya Acronis ile sistem backup/restore yapabilir, Partition Magic ile harddiskiniz üzerinde ileri düzey düzenlemeler yapabilir, Mbr Fix(Ntldr fix de deniyor) ile açılış sektörü bozulmuş Hdd'leri tamir edebilir ve XP şifre kırıcı ile şifresi unutulan Xp'lerin şifresini kolayca istediğiniz şifre ile değiştirebilirsiniz..Sırasıyla tanıtayım sizlere XP, Vista, Multiboot ve WPI özelliklerini;-Perfect XP SP3-


#Orijinal Microsoft Xp Sp3 Türkçe kullanılmıştır. Ayrıca eklenmesine gerek kalmamıştır, en sağlıklı Xp Sp3 sürümüdür. Önemli bileşen ve servislerle hiç oynanmamıştır, sade ve sağlıklı, eksiksiz bir Xp tabanı vardır. Sp3 sonrası güncelleştirme entegresi ile Temmuz 2008'e kadar olan güncelleştirmeler dahildir. Diğer XP bileşenleri de tam günceldir;


#DONANIM#

Sata/raid Sürücüleri
Her sisteme kurulabilmesi için güncel ve geniş sata/raid driverları entegre edilmiştir. * 3ware* ACARD* Adaptec (includes HP/Compaq)* AMCC* AMD* ATI* Areca* ALi/ULi* Dell* Emulex (clusters)* Highpoint* IBM* Intel* JMicron* ITE* LSI* Marvell* Mylex* nVidia* Promise* QLogic* Silicon Image* SiS* VIA üreticilerine ait 120 tane sata/raid driverı vardır. Tam listeyi görmek isteyenler; http://www.driverpacks.net/DriverPacks/devices.php?pag=m


#YAZILIM#
Bunlar direk Cd'ye entegre edilenler/yükseltilenlerdir. Temiz, güncel, eksiksiz, ayarlı ve hızlı bir XP SP3 ortamı oluşturulmuştur. Seçmeli kurulan programlar WPI ile, en aşağılardadır.


SP3 sonrasında çıkan veya SP3'ten önce çıkmasına rağmen opsiyonel olup SP3 içerisinde olmayan faydalı update'ler dahildir, sistemi daha kararlı hale getirir, SP3'ten bile güncel ve sağlam bir sisteminiz olacak bu paketle. Temmuz 2008, güncel.#Internet Explorer 7
Ayrıca IE7, reg ayarları ile optimize edililip daha hızlandırılmıştır.


#Windows Media Player 11
Tam günceldir.


#.NET FRAMEWORK AIO
.NET Framework All In One Paketi ile .NET Framework ile ilgili bütün paketler eksiksiz yüklenmektedir:
*.NET 1.1 SP1,
*.NET 1.1 SP1 Türkçe Dil Paketi,
*.NET 2.0 SP1,
*.NET 2.0 SP1 Türkçe Dil Paketi,
*.NET 3.0 SP1,
*.NET 3.0 SP1 Türkçe Dil Paketi,
*.NET 3.5,
*.NET 3.5 Türkçe Dil Paketi.


#DirectX 9.0c
Haziran 2008 yani son sürüme güncellenmiştir. Oyun ve multimedyada daha fazla performans için en önemli, elzem Microsoft güncellemelerinden biridir.


#Silverlight v1.0.30401.0
Microsoft'un Adobe Flash karşısında geliştirdiği standart. Internet Exploer ve Mozilla'da çalışan son sürüm silverlight eklentisi entegrelidir.


#Flash Player
Internet Explorer Ve Firefox için flash içerikli sayfaları görüntüleyebilmeniz için son sürüm flash entegrelidir.


#XP için Vista Unicode Desteği, Sürüm 1.626.6001.18000(USP 10)
Windows Xp'ye windows Vista SP1 Türkçenin unicode karakter desteğini kazanadırır.


#Vista Sesleri
Sıkıcı Windows XP sesleri Vista sesleri ile değiştirilmiştir.

+ Çeşitli Windows ayarları ayarları ve reg ayarları yapıldı. Kullanışlılık, güvenlik, optimizasyon ve hız vs.. gibi ayarlar yapıldı+


==EXTRA GÖRSELLİK==

#Kurulum ekranı özelleştirildi:


#Vista RTM boot ekranı. Üstelik yeşil değil Mavi renk ile;


#Mavi Görev Yöneticisi Sisteminize görsellik katar. Görev yöneticisi çok daha şık ve renkli:

Resimde gördüğünüz ram kullanımı normali yansıtmamaktadır, ben kullanırken birçok program açık o yüzden öyle:)


#Vista kullanıcı hesap resimleri(UAP). Xp'deki kullanıcı resimleri Vista'daki resimler ile değiştirildi:
Gerçek boyutundan [ 776 x 289 ] 82% oranında küçültüldü - Tam boy görmek için tıklayınız#VistaDriveIndicator v2.2 Harddisk ve CD-rom ikonlarınız Vista'daki gibi doluluk oranlarını da gösterir:#AIO Cursors Pack 1.9
Birçok yeni imleç paketi. Denetim Masası-Fare-İşaretçiler-Düzen altında görebilir ve uygulayabilirsiniz. İçerdiği imleç paketleri:
Aero, Aero II, BlackSpins V3 (9 Flavors), Chrome Glass, Conrast Black & White, Fedora, Fedora Inverse, Gant cursors 2006 vol 1, Gant cursors 2006 vol 2, Mac OS X Aqua, Mac OS X Aqua Swirl, Mac OS X Graphite, Mac OS X Graphite Swirl, Mac OS X Radioactive, Mac OS X Rainbow Swirl, OSX4XP, VistaPlastic (S&W), xFree, XZ-B-ONE, XZ-B-ONE Light Cursor Paketleri.

+Birkaç dll değişikliği ile Xp ikonları direkt değiştirildi. Vista ikonları ile oldukça şık ve direkt değiştirildiği için hiç kaynak tüketmez.+


EXTRA TEMALAR


Not: Eklenen temalar bildiğimiz .theme ve .msstyles uzantılıdır. Yani Microsoft temaları ile aynı yapıda ve sistemi hiç yormaz.
Çeşitli tarzlarda ve zevklere göre toplamda birçok tema eklenmiştir. Temaların içinde bazılarının ayrıca extradan kendilerine ait
çeşitli görünüm seçenekleri ve duvar kağıtları da vardır.

+ Ayrıca yüksek çözünürlüklü, profesyonel onlarca duvar kağıdı eklenmiştir. +

#Luna Element 5.1
Ünlü, mavi LE temasının yeni versiyonu!

#Luna Element Black 5.1
Mavi Luna Element temasına siyah görünüm tema seçeneği de sağlar!

#Vista AIO Tema Paketi 12 tane Vista teması ve çeşitli görünüm seçenekleri olan tema paketi.
Çokça gördüğümüz ve görmediğimiz, beğenilen Vista Paketlerinin hepsi bir arada!
(İlk resimde gördüğünüz default gelen tema bu paketin içerisindeki temalardan biridir sadece)

#Black AIO Tema Paketi
Özellikle siyah tema sevenler için içerisinde birkaç tane şık siyah tema içeren tema paketidir.

Yeni ikon ve temalar ile standartların çok dışına çıkmadan, %0 , sistem kaynağı tüketmeden yeni görünümden birkaç resim;

#Windows Explorer dan bir kesit:


#Denetim Masası:
Gerçek boyutundan [ 741 x 621 ] 86% oranında küçültüldü - Tam boy görmek için tıklayınız


#Klasör görünümü ve yan görev çubuğu:
Gerçek boyutundan [ 683 x 633 ] 93% oranında küçültüldü - Tam boy görmek için tıklayınız


Temalara göre görünüm değişebilir tabii. Her yerde kullanılabilmesi için abartıya kaçmadan hem sade hem şık bir görünüm gözetilmiştir.(ikonlar ve temalar) Daha fazla görsellik isteyenler Wpi program listesinde de olan Windows Blinds programını kullanabilir veya aşağıda, linkler bölümünde vereceğim sistem ikonlarını ve temalarını değiştiren gelişmiş paket programını Windows'u kurduktan sonra uygulayabilirler.-Perfect VISTA SP1 ULTIMATE TÜRKÇE-


#Orijinal Microsoft (msdn) Vista Sp1 Ultimate Türkçe kullanılmıştır. Lite versiyon değildir, bileşen silmek Vista'da özellikle updatelerden sonra sorun çıkarabilmektedir. Sesle kontrol, doğal dil, elle kurulum gibi birkaç sorun çıkarmayan gereksiz bileşen dışında silme işlemi yapılmamıştır. Eksiksiz bir Vista Sp1 türkçe kurulmaktadır. UAC gibi habire soru soran birkaç gereksiz özellik silinmemiş, devredışı bırakılmıştır vs.. Vista kurulumunun ardından yine WPI ile seçmeli program kurulumu yapılabilmektedir.

+Vista içerisindeki dahili Nvidia ve Ati Vga driverları silinmiştir. Vista çıktığı tarihteki eski ve sorunlu driverlardır, o yüzden sildim. En güncellerini kurmanız için DVD içerisinde Güncel_Vista_Vga_Driverları adında bir klasör vardır buraya en güncel Ati ve Nvidia Vista ekran kartı driverlarının setuplarını koydum, kurulumdan sonra taze taze kurabilirsiniz.+


Gerçek boyutundan [ 801 x 602 ] 79% oranında küçültüldü - Tam boy görmek için tıklayınız

Gerçek boyutundan [ 801 x 601 ] 79% oranında küçültüldü - Tam boy görmek için tıklayınız

Gerçek boyutundan [ 802 x 600 ] 79% oranında küçültüldü - Tam boy görmek için tıklayınız

Gerçek boyutundan [ 801 x 601 ] 79% oranında küçültüldü - Tam boy görmek için tıklayınız

Gerçek boyutundan [ 800 x 598 ] 80% oranında küçültüldü - Tam boy görmek için tıklayınız

Gerçek boyutundan [ 798 x 596 ] 80% oranında küçültüldü - Tam boy görmek için tıklayınız

Gerçek boyutundan [ 800 x 598 ] 80% oranında küçültüldü - Tam boy görmek için tıklayınız

Gerçek boyutundan [ 800 x 600 ] 80% oranında küçültüldü - Tam boy görmek için tıklayınız

Gerçek boyutundan [ 799 x 598 ] 80% oranında küçültüldü - Tam boy görmek için tıklayınız

Gerçek boyutundan [ 802 x 601 ] 79% oranında küçültüldü - Tam boy görmek için tıklayınız

-Sanal makineye değil direk gerçek makineye kurdum, sanal makinede kurup ekran görüntüleri alan Eryen arkadaşımıza ayrıca teşekkür ederim, örnek resimlerini kullandım-


-MULTIBOOT MENU-

Gerçek boyutundan [ 800 x 600 ] 80% oranında küçültüldü - Tam boy görmek için tıklayınız

MultiBoot yapımı için Morning arkadaşımıza teşekkür ederim.


Dvd'den boot ettiğinizde direk kuruluma geçmez, karşınıza bu menü gelir. P'ye basarak veya mouse ile Perfect XP SP3 Kur'a tıklayarak bildiğiniz Perfect Xp Windows kurulumuna geçebilirsiniz veya diğer seçenekleri lazım olduğunda seçebilirsiniz. Yine klavyeden V tuşuna basarak veya Vista Ultimate SP1 Türkçe Kur diyerek Vista kurulumuna geçebilirsiniz. Gayet açık sanırım. Bileşenleri tanıyalım;


-MINI XP-


Gerçek boyutundan [ 800 x 598 ] 80% oranında küçültüldü - Tam boy görmek için tıklayınız

Cd'den çalışan mini Xp. Bu taşınabilir, kurulum gerektirmeyen Xp içerisinde birçok tamir, veri kurtarma, bakım vs.. için birçok program vardır. Mini Xp içerisinde de ayrıca acronis ve ghost yazılımları ayrıca vardır.


-HIRENS BOOT CD-


Gerçek boyutundan [ 718 x 521 ] 89% oranında küçültüldü - Tam boy görmek için tıklayınız


Bilmeyen yoktur sanırım. TncTr Edition Hirens Boot CD. (v9,4 olması lazım sürümün) İçinde çok sayıda araçlar, programlar var.


-ACRONIS TRUE IMAGE v11-


Gerçek boyutundan [ 800 x 600 ] 80% oranında küçültüldü - Tam boy görmek için tıklayınız


Ghost ile birlikte 1 numaralı sistem backup/restore yazılımı. İşletim sisteminizin komple yedeğini alabilir, istediğiniz zaman 5 dakikada eski haline restore edebilirsiniz.


-GHOST v11-
Symantec Ghost v11. Bu da bir diğer sistem backup/restore yazılımı. İşletim sisteminizin komple yedeğini alabilir, istediğiniz zaman restore edebilirsiniz.-PARTITION MAGIC v8-
Gelişmiş harddisk programıdır. Harddisk partisyonlarınızı düzenleyebilir,birçok ayrıntılı düzenleme yapabilirsiniz.


2 menü daha var;
+MBR Fix(Ntldr Fix de deniyor) ile harddiskin açılış sektörü bozulan harddiskleri onarabilirsiniz. +XP şifre kırıcı ile şifresi unutulan Xp'lerin şifrelerini sıfırlayabilir, istediğiniz şifreyi de belirleyebilirsiniz.-WPI (Windows Post Installation)-
-Seçmeli Otomatik Program Kurulumu-


Wpi entegresi ile hem Xp hem de Vista kurulumundan sonra masaüstü gelmeden otomatik olarak sizi bir pencere karşılar. Bu pencerede 3 Gb'dan fazla program arşivi vardır. Mouse ile programların üzerine geldiğinizde ufak bir pencere belirir, programlar hakkında kısa bilgiler yazdım hepsine tek tek, görebilir, programlar hakkında bilgilenebilirsiniz.. Kurmak istediklerinizin önlerine işaret koyun ve 'Yüklemeye Başla' diyerek seçtiğiniz programların otomatik olarak sırayla kurulmasını izleyin... Geniş ve güncel bi program arşivi oluşturdum, umarım hoşunuza gider. Yalnız dikkat edin eğer Vista kurduysanız Vista'da olan şeyleri kurmayın bir daha, mesela; Vista Sidebar, Windows Live Photo Gallery.. vb gibi.. Vista uyumludur zaten programların hemen hemen hepsi.. Sadece bunlara dikkat edin.. Vista Sidebar, Live Photogallery gibi programlar Xp içindir, Xp'ye Vista özellikleri katmak içindir yani Vista için değildir. Kurmaya çalışırsanız hatalara yol açabilir hiç denemeyin

*Sadece Windows kurulumundan sonra otomatik açılmakla kalmaz tabii. İstediğiniz zaman dvd içerisindeki WPI klasörüne girerek oradaki wpi.hta'yı tıklarsanız o pencere yine açılır ve istediğiniz zaman, istediğiniz bilgisayara takarak program dvd'si olarak da kullanabilirsiniz. Tek tek kurmak isterseniz WPI/Install yolunda programların setupları vardır adından belli ne oldukları, çift tıklama ile katılımsız(otomatik) kurulurlar. Katılımsız programları derlediğim yerli ve yabancı sitelerdeki sayısız arkadaşa teşekkür ederim...
Devam;Ve seçtiğimiz programlar sırayla yükleniyor;CODE
http://rapidshare.com/files/127667434/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part01.rar
http://rapidshare.com/files/127683276/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part02.rar
http://rapidshare.com/files/127763864/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part03.rar
http://rapidshare.com/files/127772961/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part04.rar
http://rapidshare.com/files/127782446/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part05.rar
http://rapidshare.com/files/127793560/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part06.rar
http://rapidshare.com/files/127804502/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part07.rar
http://rapidshare.com/files/127815646/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part08.rar
http://rapidshare.com/files/127829200/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part09.rar
http://rapidshare.com/files/127843406/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part10.rar
http://rapidshare.com/files/127857364/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part11.rar
http://rapidshare.com/files/128007198/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part12.rar
http://rapidshare.com/files/128016648/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part13.rar
http://rapidshare.com/files/128025247/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part14.rar
http://rapidshare.com/files/128033491/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part15.rar
http://rapidshare.com/files/128042613/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part16.rar
http://rapidshare.com/files/128048201/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part17.rar
http://rapidshare.com/files/128057021/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part18.rar
http://rapidshare.com/files/127898770/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part19.rar
http://rapidshare.com/files/127915848/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part20.rar
http://rapidshare.com/files/127933374/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part21.rar
http://rapidshare.com/files/127950052/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part22.rar
http://rapidshare.com/files/148644657/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part23.rar
http://rapidshare.com/files/128067234/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part24.rar
http://rapidshare.com/files/128078729/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part25.rar
http://rapidshare.com/files/128090552/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part26.rar
http://rapidshare.com/files/128103253/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part27.rar
http://rapidshare.com/files/128117009/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part28.rar
http://rapidshare.com/files/128130956/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part29.rar
http://rapidshare.com/files/128144221/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part30.rar
http://rapidshare.com/files/128159101/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part31.rar
http://rapidshare.com/files/128173741/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part32.rar
http://rapidshare.com/files/128189014/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part33.rar
http://rapidshare.com/files/128203269/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part34.rar
http://rapidshare.com/files/128236006/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part35.rar
http://rapidshare.com/files/128247216/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part36.rar
http://rapidshare.com/files/128257711/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part37.rar
http://rapidshare.com/files/128267283/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part38.rar
http://rapidshare.com/files/128275983/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part39.rar
http://rapidshare.com/files/128285120/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part40.rar
http://rapidshare.com/files/128293424/Perfect_XpSP3_VistaSP1.part41.rar


İsteyene kargo ile adresine dvd yollayabilirim. Bu konuda bilgi almak isteyenler, yukarıda yazılır gerekli herşey.

Rar şifresi yoktur. Xp kurulum ekranı ve Wpi ekranı gibi yerlerde reklam vardır(Çalıntıyı önlemek için) Xp veya Vista içerisinde reklam yoktur.(Vista da kurulum ekranı dahil, hiçbir yerinde reklam yoktur)
Toplam 41 part. Bozuk dosya inmesi olasılığına karşılık Winrar ile %2 kurtarma kaydı ekledim. Upload yeri olarak 4 Gb veriyi güvenebildiğim tek site rapidshare'e ekliyorum. Başka upload edilmeyecektir. Çıkabilecek sorunlara karşı bütün partlar pc de vardır, gerekirse yeniden upload edilir.
----------------------------------------------
Tüm partları indirin. Part1'e sağ tıklayıp buraya çıkart deyin. 3,99-4.00 Gb boyutunda, Perfect_XpSP3_VistaSP1_DVD.iso adında bir dosya çıkacaktır. Bu rar ikonu şeklinde gözükse bile kesinlikle 2. defa çıkarmayın. Perfect_XpSP3_VistaSP1_DVD.iso dosyası dvd'ye yazdıracağınız dosyadır. Tabi direk veri dvd'si olarak yazdırmayacaksınız, boot olmaz yoksa! Mesela NERO ile 'kalıbı diske yazdır' veya 'kalıp/tasarı/dosya>Disk kalıbı veya kayıtlı tasarı' bölümüne tıklayın, açılan pencerede dosya seçmenizi isteyecek, Perfect_XpSP3_VistaSP1_DVD.iso dosyasını gösterin. Daha sonra 2x, 4x gibi yavaş bir hız seçerek, tercihen kaliteli bir DVD'ye yazdırın. Perfect Xp + Vista DVD'niz hazır! Artık bilgisayarınızı Dvd'den boot ederek istediğiniz işletim sistemini kurabilirsiniz, içindeki dev program arşivini kurcalayabilirsiniz vs... Hayırlı olsun!

30 yorum:

styal dedi ki...

selam dostum bnaa bu dvd yi kargo ile gönderebilirsen sevinirm net kotalı indiremem ya :S

Yamakasi dedi ki...

Merhaba barıs yine muhtesem bir iş çıkarmışsın tebrikler.. laptop ıma hem ultimate'i hem sp3 ü kurdum ikisinide şuanda sorunsuz kullanıyorum teşekkürler ;) param olur olmazda en son çıkardığın 6 dvd lik seti mutlaka alacağım malum öğrenciyiz para biriktiriyorum :D yeni çalışmalarınıda sabırsızlıkla bekliyorum başarılar :)

celil dedi ki...

barış abi perfect xp sp3 te
kurduktan sonra açıldiğinda hata
veriyo nasıl düzelte biliriz:(

Adsız dedi ki...

kardeş eline sağlık süper fakat bu 30 gün sürümü nasıl değiştirecez tam sürüm nasıl yapacaz __?

Baris dedi ki...

Piyasada birçok Vista aktivasyon dosyası var. Buyrun mesela buradan;
http://www.mediafire.com/?mjmzxmmzt0v


Bu arada;
Arkadaşlar teşekkür ederim yorumlar için. Ancak adrese kargo bölümü hariç blog yorumlarını takip edemiyorum. Sadece arşiv amaçlıdır bu site, + kargo için.
Önemli bir konu varsa veya ulaşmak isterseniz anasayfada mail adresim yazılıdır ''E-Mail'' atınız.
baris7seven@hotmail.com
Bu kadar basit, cevap gelmeyeceğini düşünmeyin.

Adsız dedi ki...

arkadaşım emegine saglık fakat ana menü görünüyor pc de (p ) basıyorum yukarda sol köşede bir yazı çıkıyor bad command... diye
ama kurma işlemi yapmıyor aynen öyle kalıyo nerde hata yapıyorum cevap verirsen sevinirim tşk...

Adsız dedi ki...

arkadaşım bi soru sordum cevap vermedin partları indirdim
dvd ye iso ile yaktım
herşey tamam kuruluma geçerken sayfada yazdıgı gibi p tuşuna basıyorum bad commend.... diye bir yazı çıkıyo başkada ilerlemiyor ne yapmalıyım nrde hata yapıyorum yardımcı olurmusun lütfen ......

Adsız dedi ki...

barıs_seven tnctr den zidanezidan_67 ben; vista sp1 üzerine sp2 kurulmuyo ilgilerine sunarım..

Baris dedi ki...

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Bu eski versiyonda birkaç bileşen silmiştim Vista'dan, buna sebep olacağını zannetmezdim... Neyse artık bileşen silmiyorum zaten genellikle. Sağlık olsun Vista Sp2'li bir dvd ile kurulum yaparsınız zamanı gelince..

Adsız dedi ki...

barış sildiğin bileşenleri geri yükleme gibi bir şansımız warmı yani fotmat atmadan bunun üzerine tekrar entegre edebilir miyiz? (zidanezidan_67 from tncTr)

Adsız dedi ki...

barış kardeş öncelikle böyle bi paylaşım için teşekkürler gerçekten güzel bi olay ellerine saglık yükleme yapıldıktan sonra son ekran program yüklemelerini seçtigimiz ekranı açmak için illaki tekrar kurmamızmı gerekiyo vindovsu kurmadan cd den o son ekranı nasıl aça bilirim bazı programları yüklemeyi unutmuşum yardımcı olursan sevinirim

Zidanezidan_67 dedi ki...

cd içindeki wpi klasörüne girerek açabilirsin hatta tek tek program yüklerim ben diyosanda wpi 'ın içinde Installs wat ona gir ordan yükleyebilirsin. herşeyede barışı yormayalım :)

Zidanezidan_67 dedi ki...

arkadaşım emegine saglık fakat ana menü görünüyor pc de (p ) basıyorum yukarda sol köşede bir yazı çıkıyor bad command... diye
ama kurma işlemi yapmıyor aynen öyle kalıyo nerde hata yapıyorum cevap verirsen sevinirim tşk...

---> Fareyle tıklamayı deneyebilirsin

Adsız dedi ki...

kardeş eline sağlık masaüstüme kurdum süper bişide laptopa gelince ol üstte bad command diye bi yazı çıkıyor öle kalıyor çaresi varmı:S şimdiden teşekürler

Adsız dedi ki...

DOSTUM ÇOK GÜZEL ELLERİNE ZEKANA SALIK AMA BENİM BAŞLAT DA BİLGİSAYARI KAPAT BUTONU YOK SADECE OTURUM KAPAT VAR KURARKENE YANLIŞ BİŞİMİ YAPTIM CEVABINI 4 GOZLE BEKLİYORUM

Adsız dedi ki...

dostum part 2 de error diyo bi bakabilirmisin teşekkürederiz..

Adsız dedi ki...

dostum part 2 de error diyo bi bakabilirmisin teşekkürederiz..

DRAGONESERUZUN dedi ki...

BENIM PC DE ACAYIP SORUNLAR VAR HIC BIR WINDOWS DUZGUN PERFORMANSLI CALISMIYOR DOSTUM BANA ADRESLE GONERIRSEN SEVINIRIM BU WINDOWSTAN

DRAGONESERUZUN dedi ki...

AKINCILAR MAH 3923 SOKAK EVNO:6 YUREGİR ADANA

Adsız dedi ki...

selam güzel bir çalışma kargo ile gönderme gönderi yapabilirmisiniz

Adsız dedi ki...

I've heard that there are a lot of perks to jail breaking your iPhone. The only reason I haven't done it yet is because it voids the warranty. Can anybody tell me some of the perks to doing this? I've also heard that once you jailbreak your iPhone you can reset it to un-jail break mode and that they can't detect it in the store if you go to get it replaced. Is this true? And if it is can anybody show me how to reverse a jail break?________________
[url=http://unlockiphone22.com]unlock iphone[/url]

Adsız dedi ki...

I am heading to Dublin for a short break and am wondering how much extra it will cost me to use my iPhone. I am on the L45 a month plan.________________
[url=http://unlockiphone22.com]unlock iphone[/url]

Adsız dedi ki...

Hi, as you may already noticed I'm new here.
Hope to get any help from you if I will have some quesitons.
Thanks and good luck everyone! ;)

Adsız dedi ki...

slm :Anti-pornun şifresi nedir değiştiremedik rica etsem söyleyebilirmisiniz

Bluetooth45@mynet.com

Xp süper olmuş çok teşekkür ederim

Lazenes dedi ki...

çok güzel ama Media Fire'ye Upload olsa Çok ii olur

Adsız dedi ki...

Madem cevap vermeyeceksin niye açıyorsun bloğu . Bad command hatası veriyor diyorlar adamlar cevap versene

Adsız dedi ki...

mrb barış kardeşim öncelikle eline sağlık çok süper yapmışın fakat benim pc ye attım bu cd ile sesi eksik yükledi. Aygıt yöneticilerinden bakınca ünlem işareti görüyorum seste benim driver cd sinden sesi yükleyincede gene olmuyor. Yardımcı olursan sevinirim şimdikten teşekürler kolay gelsin.

Adsız dedi ki...

selamın aleyküm barış bey öncelikle çok kaliteli windows sürümlerini bize kazandırdıgınız için size teşekkür ederim en son 42 part perfekt xp süper olmuş programlar mükemmel ama içinde vista yok vistanın yerinde minixp var gerçi vistaya ihtiyacım yok:) param olunca hesabınıza bi miktar para yatırmak isterim çokkkk teşekkür ederim allah sizden razı olsun elleriniz gözleriniz dert görmesin

MUMIN BASARAN dedi ki...

İYİ GÜNLER PERFECTXP.BLOGSPOT.COM SİTENİZİ VE ÖZEL SİTENİZİ ÇOK BEĞENDİM SİZDEN BİR RİCAM VAR BAŞKA UPLOAD SİTESİNDEN UPLOAD EDEBİLİRMİSİNİZ YAPARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM İYİ ÇALIŞMALAR...

Adsız dedi ki...

s.a çok beğendm bu dvd yi bana dvd sini gönderir misin?? simsekfatih@hotmail.com